Hoppa till sidans innehåll

2019 (2-manna)


Hoppa till: Grupp A Grupp B Grupp C



Grupp A

1. Pär-Åke Eriksson, Mats Svensson

2. Gert Larsson, Lars-Göran Nilsson

3. Bo Ivansson, Stefan Erlandsson

4. Bo Reinholdsson, Tommy Paulison

5. Ingemar Börjesson, Kenneth Sand

6. Justin Petersen, Lars-Erik Johansson

7. Mårten Truedsson, Roland Svensson

Reserver: Bengt Eriksson och Lars-Göran Martinsson.

 

# Lag Matcher Vinster Förluster Individuella matcher Poäng
1. 6A 6 6 0 20-10 12
2. 7A 6 4 2 18-12 8
3. 1A 6 4 2 16-14 8
4. 2A 6 3 3 16-14 6
5. 3A 6 2 4 14-16 4
6. 4A 6 2 4 14-16 4
7. 5A 6 0 6 7-23 0

Tabellen uppdaterades 2019-03-06.

15/1 1A - 7A 3-2
  3A - 4A 2-3
17/1 7A - 4A 3-2
  2A - 3A 3-2
22/1 2A - 4A 4-1
  3A - 7A 2-3
  1A - 6A 1-4
24/1 6A - 3A 3-2
  5A - 7A 0-5
29/1 4A - 6A 2-3
  5A - 2A 2-3
31/1 7A - 2A 3-2
  6A - 5A 4-1
5/2 5A - 4A 1-4
  6A - 2A 3-2
7/2 7A - 6A 2-3
  1A - 4A 3-2
12/2 3A - 5A 3-2
  1A - 2A 3-2
19/2 1A - 5A 4-1
5/3 1A - 3A 2-3

 

Grupp B

1. Bernt Sjöholm, Boje Jarl

2. Mats Johansson, Stig Karlsson

3. Ginger Karlsson, Gert Gustafsson

4. Leif Håkansson, Christer Florå

5. Lennart Nordberg, Karl Axel Pettersson

6. Bengt Mikkelsen, Nils Sandén

7. Stig Cronqvist, Krister Renemark

8. Arne Persson, Karl-Henrik Widén

Reserver: Roland Johansson, Bengt Ragnarsson och Gunnar Johansson.

 

# Lag Matcher Vinster Förluster Individuella matcher Poäng
1. 1B 7 7 0 31-4 14
2. 5B 7 6 1 24-11 12
3. 3B 7 4 3 17-18 8
4. 6B 7 4 3 17-18 8
5. 2B 7 3 4 19-16 6
6. 7B 7 2 5 17-18 4
7. 4B 7 1 6 11-24 2
8. 8B 7 1 6 4-31 2

 Tabellen uppdaterades 2019-03-19.

15/1 3B - 7B 3-2
  4B - 2B 0-5
17/1 8B - 3B 0-5
  5B - 7B 3-2
22/1 5B - 1B 2-3
  4B - 6B 2-3
  2B - 3B 2-3
24/1 7B - 8B 5-0
  2B - 6B 2-3
29/1 1B - 3B 5-0
  4B - 5B 2-3
  8B - 6B 0-5
31/1 5B - 2B 3-2
5/2 1B - 8B 5-0
  2B - 7B 3-2
  5B - 6B 3-2
  4B - 3B 3-2
7/2 6B - 7B 3-2
12/2 5B - 8B 5-0
  1B - 6B 5-0
14/2 8B - 2B 1-4
19/2 3B - 6B 4-1
26/2 5B - 3B 5-0
  1B - 2B 4-1
28/2 4B - 8B 2-3
5/3 1B - 4B 5-0
12/3 4B - 7B 2-3
19/3 1B - 7B 4-1

 

Grupp C

1. Jan Persson, Ingemar Karlsson

2. Stephan Persson, Lars Nilsson

3. Tommy Persson, Inge Eriksson

4. Tommy Gunnarsson, Jan Vesik

5. Göran Olovsson, Stig Eriksson

6. Ann-Marie Nilsson, Kurt Nilsson

Reserver: Leif Filipsson

 

# Lag Matcher Vinster Förluster Individuella matcher Poäng
1. 6C 5 5 0 22-3 10
2. 2C 5 4 1 15-10 8
3. 3C 5 3 2 13-12 6
4. 5C 5 2 3 9-16 4
5. 1C 5 1 4 7-18 2
6. 4C 5 0 5 9-16 0

 Tabellen uppdaterades 2019-02-19.

15/1 6C - 4C 4-1
  3C - 1C 4-1
17/1 1C - 5C 2-3
  3C - 4C 3-2
22/1 6C - 3C 5-0
  5C - 4C 3-2
24/1 3C - 5C 4-1
29/1 6C - 1C 5-0
  3C - 2C 2-3
31/1 1C - 2C 1-4
  1C - 4C 3-2
5/2 2C - 4C 3-2
  6C - 5C 5-0
7/2 2C - 5C 3-2
19/2 2C - 6C 2-3





Uppdaterad: 09 JAN 2019 11:09 Skribent: Mathias Hansson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Laholms BTK Serve - Bordtennis
Parkvägen 1B
31231 Laholm

Besöksadress:
Parkvägen 1B
31231 Laholm

Kontakt:
Tel: 043013420
E-post: This is a mailto link

Se all info

Laholms Sparbank
Laholmshem
Östertullskliniken
Bendt Bil
Surfia
Panda Security
Ahla Rör
Laholms Klimatservice AB
Byggplåt i Laholm AB
Elon Ljud & Bild Laholm
Gunnohus AB
Laholms Tandvårdsklinik
LBC Ängstorp
Laholms Vandrarhem
Laholmsplåtslagarna AB
Rulles Entreprenad AB
Japsko
Maxi ICA Stormarknad Mellbystrand
Motorhalland
Nilssons Elektriska i Laholm AB
NP Nilsson
Olle Pålsson Förvaltnings AB
Pergus Bygg AB
 Westerberg & Pålsson AB
Södra Hallands Kraft
Midic VVS AB
Glasmästar'n i Laholm AB
Skummeslövs Golv, Färg & Interiör AB
Snickar'n, Thomas Svensson Laholm AB
Mellby Trädgård
Olssons Åkeri i Skottorp AB
Veinge Busstrafik AB
Gymimporten