Slutresultat ungdomsserierna

Södra Halland 400-599 p

LagMVOFMatcherSetBollarPoäng
1. Halmstad BTK 410100049-1147-161779-88820
2. Halmstad BTK 31070331-19106-831793-157914
3. LBTK Serve1060426-2493-881649-146612
4. BTK Ratic1030714-3654-120985-17596
5. Falkenbergs BTK1020816-3471-1121526-17714
6. Halmstad BTK 61020814-3665-1171455-17244

LBTK Serve
Noah Engstrand
Anton Persson Stugufors

Södra Halland 600-799 p

LagMVOFMatcherSetBollarPoäng
1. Halmstad BTK 110100044-6139-281752-110920
2. Halmstad BTK 21080239-11127-501786-134916
3. LBTK Serve 31060426-2490-891581-148812
4. LBTK Serve 11030720-3070-1011475-16336
5. BTK Ratic Flickor1030716-3464-1111452-16166
6. LBTK Serve 21000105-4528-139925-17760

LBTK Serve 3
Adrian Lindberg
Noah Werner
Ebbe Follin

LBTK Serve 1
Zebastian Östin
Alexander Östin

LBTK Serve 2
Martin Ots
Liam Hall
Noah Persson

Relaterade inlägg

Nybörjartävling, Hallandsstarten i Varberg

Glöm inte att anmäla er till nybörjartävlingen Hallandsstarten. Denna gången är det i Varberg den 1 november. Anmälningslista sitter på anslagstavlan i köket i hallen. Senast 23…

Förlust mot Varberg i stadskampen

I går spelade pensionärerna stadskamp på bortaplan mot Varberg. Det slutade dessvärre med förlust.
Slutresultatet blev Varberg-Laholm 3,5-1,5 i matcher.

Vinst för Noah Werner i Mölndal

Mölndals GP Noah Werner börjar morgonen och dagen med härlig start och ett möte med tuppen vid 05:45, bär av till Göteborg och Mölndal GP. Han börjar…

Klubbresa till Gråbo, 26-27/9 (Lekstorps Höstpool)

För tredje gången åkte vi iväg på klubbresa till Gråbo, och spelade i Lekstorps Höstpool. Denna gången var vi 18 spelare. De flesta åkte upp på fredagen…

Premiär för nationella

I helgen startade de nationella serierna. Det blev vinst för våra damer i första matchen mot arrangören Rudalens IF med 6-1!

Vi vill även passa på att välkomna vår nya spelare i laget, Imani Astra Edwards Taylor, som kommer från Trinidad & Tobago!

Grattis Bengt Eriksson – 90 år!

Stort grattis till Bengt ”Mr. Servehallen” Eriksson som har fyllt 90 år! Detta firades i torsdags på pensionärsträningen med sång, presenter och fika.