Hoppa till sidans innehåll

2018/2019 (2-manna)


Grupp A

1. Bo Ivansson, Ann-Marie Nilsson

2. Bo Reinholdsson, Jan Persson

3. Ingemar Börjesson, Leif Håkansson

4. Kenneth Sand, Bengt Mikkelsen

5. Mårten Truedsson, Mats Johansson

6. Tommy Paulison, Stig Karlsson

7. Per-Åke Eriksson, Lennart Nordberg

8. Justin Petersen, Tommy Gunnarsson

9. Lars-Göran Nilsson, Roland Johansson

10. Lars-Erik Johansson, Ginger Karlsson

11. Gert Larsson, Bernt Sjöholm

12. Stefan Erlandsson, Karl-Axel Pettersson

13. Tommy Ahlenbäck, Gunnar Johansson

Reserver: Bengt Eriksson och Lars-Göran Martinsson.

# Lag Matcher Vinster Förluster Individuella matcher Poäng
1. Lag 5 12 10 2 40-20 20
2. Lag 7 6 6 0 22-8 12
3. Lag 11 7 6 1 22-13 12
4. Lag 2 10 6 4 26-24 12
5. Lag 10 7 4 3 18-17 8
6. Lag 8 8 4 4 18-22 8
7. Lag 3 8 3 5 19-21 6
8. Lag 6 5 1 4 11-14 2
9. Lag 13 3 1 2 6-9 2
10. Lag 12 5 1 4 9-16 2
11. Lag 4 6 1 5 7-23 2
12. Lag 1 4 0 4 8-12 0
13. Lag 9 5 0 5 9-16 0

Uppdaterad 2018-12-07.

9/10 Lag 2 - Lag 7 1-4
  Lag 11 - Lag 1 3-2
  Lag 10 - Lag 6 3-2
  Lag 12 - Lag 3 3-2
11/10 Lag 7 - Lag 5 3-2
  Lag 12 - Lag 13 2-3
16/10 Lag 7 - Lag 4 5-0
  Lag 2 - Lag 3 3-2
  Lag 6 - Lag 5 2-3
18/10 Lag 5 - Lag 3 3-2
  Lag 8 - Lag 13 3-2
23/10 Lag 2 - Lag 9 3-2
  Lag 11 - Lag 8 3-2
  Lag 7 - Lag 10 3-2
  Lag 6 - Lag 4 3-2
30/11 Lag 10 - Lag 1 3-2
  Lag 5 - Lag 2 4-1
  Lag 8 - Lag 3 2-3
1/11 Lag 9 - Lag 4 2-3
6/11 Lag 10 - Lag 8 2-3
  Lag 5 - Lag 1 3-2
  Lag 11 - Lag 2 3-2
  Lag 7 - Lag 3 3-2
8/11 Lag 8 - Lag 2 3-2
13/11 Lag 4 - Lag 5 0-5
  Lag 11 - Lag 3 3-2
  Lag 7 - Lag 8 4-1
15/11 Lag 9 - Lag 5 2-3
  Lag 4 - Lag 2 0-5
22/11 Lag 5 - Lag 12 4-1
  Lag 9 - Lag 8 2-3
27/11 Lag 10 - Lag 12 3-2
  Lag 6 - Lag 2 2-3
  Lag 4 - Lag 3 2-3
  Lag 5 - Lag 11 3-2
29/11 Lag 12 - Lag 11 1-4
  Lag 5 - Lag 13 4-1
  Lag 1 - Lag 2 2-3
4/12 Lag 10 - Lag 5 3-2
  Lag 6 - Lag 3 2-3
  Lag 2 - Lag 10 3-2
6/12 Lag 8 - Lag 5 1-4
  Lag 9 - Lag 11 1-4

 



Grupp B

1. Stig Cronqvist, Sven Branting

2. Bengt Ragnarsson, Leif Filipsson

3. Nils Sandén, Ingemar Karlsson

4. Tommy Persson, Kurt Nilsson

5. Kjell Ivarsson, Per-Olof Svensson

6. Göran Olovsson, Gert Gustafsson

7. Stig Eriksson, Stephan Persson

8. Krister Renemark, Kalle Widén

Reserver: Inge Eriksson och Sven Lindblad.

# Lag Matcher Vinster Förluster Individuella matcher Poäng
1. Lag 8 6 5 1 20-10 10
2. Lag 1 7 5 2 21-14 10
3. Lag 6 7 5 2 21-14 10
4. Lag 4 7 3 4 20-15 6
5. Lag 2 6 3 3 17-13 6
6. Lag 3 6 2 4 12-18 4
7. Lag 5 6 2 4 11-19 4
8. Lag 7 7 1 6 8-27 2

Uppdaterad 2018-12-07.

4/10 Lag 2 - Lag 1 2-3
  Lag 6 - Lag 5 1-4
9/10 Lag 4 - Lag 6 1-4
  Lag 7 - Lag 8 3-2
  Lag 1 - Lag 3 4-1
11/10 Lag 1 - Lag 7 4-1
  Lag 5 - Lag 8 1-4
16/10 Lag 4 - Lag 8 1-4
  Lag 3 - Lag 7 3-2
18/10 Lag 1 - Lag 6 2-3
23/10 Lag 4 - Lag 1 2-3
  Lag 7 - Lag 6 0-5
  Lag 2 - Lag 8 1-4
25/10 Lag 7 - Lag 4 0-5
  Lag 1 - Lag 8 2-3
30/10 Lag 4 - Lag 3 4-1
1/11 Lag 7 - Lag 5 2-3
6/11 Lag 2 - Lag 4 3-2
13/11 Lag 6 - Lag 3 3-2
20/11 Lag 2 - Lag 6 2-3
  Lag 4 - Lag 5 5-0
22/11 Lag 3 - Lag 2 1-4
29/11 Lag 5 - Lag 1 2-3
4/12 Lag 5 - Lag 3 1-4
  Lag 6 - Lag 8 2-3
6/12 Lag 2 - Lag 7 5-0
Uppdaterad: 04 OKT 2018 16:00 Skribent: Mathias Hansson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Laholms BTK Serve - Bordtennis
Parkvägen 1B
31231 Laholm

Besöksadress:
Parkvägen 1B
31231 Laholm

Kontakt:
Tel: 0430-134 20 (förmiddagar)
E-post: This is a mailto link

Se all info

Vi köper el från:

 

Byt elbolag och stöd samtidigt Laholms BTK Serve!

 

 

Klubbens aktiva eldsjälar
Se på Youtube